جزئیات مقاله

Blog Image
زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت در سریع‌ترین زمان

 • 1402/06/14
 • 2257 بازدید‌

آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت یکی از اصلی‌ترین کارهای ابتدایی قبل از اقدام برای سفر است. پیش نیاز مهاجرت به هر کشوری، یادگیری زبان کشور مقصد خواهدبود. هدف شما از مهاجرت هر چه که باشد خیلی وقت‌ها ممکن است انگیزه یادگیری یک زبان جدید بعد از تصمیم به مهاجرت قطعی شود.

مهاجرت به تنهایی چالش برانگیز است، چون شما وارد محیط جدیدی می‌شوید که مردم، فرهنگ، محیط جامعه، زبان و خلاصه همه چیز در آن جا برایتان جدید است و باید یادگیری زبان برای مهاجرت و همه چیز را از صفر شروع کنید. تصور کنید در این شرایط به زبان نیز مسلط نباشید که این کار را برایتان بسیار سخت خواهد کرد.

ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد که چگونه و در کمترین زمان، آمادگی لازم برای مهاجرت را کسب نمایید و زبان انگلیسی را فرابگیرید.

نکاتی برای آموزش زبان برای مهاجرت:

برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، اولین قدم یادگیری زبان انگلیسی است. کشورهایی نظیر نیوزلند، کانادا، استرالیا و یا ایالت‌های آمریکا کشورهای مهاجرت‌پذیری هستند و اکثر افراد در این کشورها، با روی باز پذیرای فرهنگ‌ها و ملیت‌های جدید هستند.

در نتیجه تنها موضوعی که ممکن است مانع از ورود شما در جمع‌های جدید شود، عدم توانایی شما در صحبت کردن است. با رعایت نکات زیر شما می‌توانید در کمترین زمان و با بیشترین بازدهی زبان انگلیسی را فرا بگیرید:

English for immigration
1. برای شروع آموزش زبان انگلیسی مهاجرت، هدف خود را مشخص کنید

ابتدا بهتر است هدف از مهاجرت خود را مشخص نمایید. مهاجرت می‌تواند به دلایل کاری، تحصیلی و یا توریستی رخ دهد. جدا از این که هدف شما از مهاجرت چه باشد و با هر هدفی که قصد دارید به کشور دیگری مهاجرت کنید، تقویت زبان یکی از اولین قدم‌ها برای شما خواهدبود.

English for immigration
مهاجرت کاری

داشتن یک شغل با درآمدی مطلوب امروزه به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما تبدیل شده است؛ خیلی از ما برای رسیدن به این خواسته به دنبال کشوری برای مهاجرت هستیم تا اولا شغلی با توجه به مهارت‌های خود بیابیم، دوما دغدغه مالی را تا حد زیادی رفع کنیم.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیز امروزه به یکی از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت تبدیل شده است؛ به این صورت که فرد با سرمایه‌گذاری مبلغی در یک کشور خارجی، مدتی اجازه برداشت و درخواست سود را ندارد ولی به جای آن، در آن مدت می‌تواند در آن کشور اقامت گزیند. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در بیشتر کشورها نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد ولی برای برقراری ارتباط، رشد در تجارت و حتی انجام کارهای روزمره نیازمند رسیدن به سطح مناسبی از زبان هستید.

English for immigration
مهاجرت تحصیلی

در سراسر جهان افراد زیادی هستند که برای ادامه تحصیل تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، ایران نیز جزو آن دسته از کشورها می‌باشد که گاهاٌ دانشجویانش با هدف پیشرفت بیشتر، قصد ادامه تحصیل به کشورهای خارجی را دارند. در مهاجرت از طریق تحصیل، یکی از پراهمیت‌ترین مدارک، ارائه مدرک زبان است. بنابراین ارائه یک مدرک بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

English for immigration
مدرک زبان موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی و گرفتن پذیرش از دانشگاه های مقصد، باید در آزمون تافل و یا آیلتس آکادمیک شرکت کنید و نمره قابل قبول دانشگاه مقصدتان را کسب کنید. مدرک زبان هم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه الزامی است و هم برای ارائه به سفارت. نمره مورد نیاز برای آزمون های تافل و آیلتس باتوجه به دانشگاه و کشور مقصد و مقطع تحصیلی فرق می‌کند. دسته‌بندی حدودی آن‌ها به صورت زیر است:

آمریکا
 • نمره زبان برای کالج و مقطع لیسانس: حدود 79-80 برای آزمون تافل و 6 برای آزمون آیلتس
 • نمره زبان برای مقطع فوق لیسانس: تافل حدود 81 تا 87 و آیلتس حدود 6.5
 • نمره زبان برای دوره دکتری: تافل حدود 90 به بالا و آیلتس 6.5-7
کانادا
 • نمره زبان برای کالج و دوره لیسانس: حدود 80 برای آزمون تافل و حدود 6 برای آزمون آیلتس
 • نمره زبان برای فوق‌لیسانس: حدود 89 تا 94 برای آزمون تافل و 6.5 برای آزمون آیلتس
 • نمره زبان برای مقطع دکتری: 90 تا 105 برای آزمون تافل و 7 برای آزمون آیلتس

توجه کنید که شاید برخی از دانشگاه ها نمره بالایی برای دادن پذیرش نخواهند، ولی معیار، نمره‌ی مورد نیاز سفارت برای گرفتن ویزا است. پس اگر یک دانشگاه آیلتس حدود 5 از شما می‌خواهد، این نمره کافی نیست و برای گرفتن ویزا تحصیلی به حداقل نمره 6 در آیلتس آکادمیک نیاز دارید که ممکن است با توجه به مدرک تحصیلی شما نمره بالاتری نیز مورد نیاز باشد.

بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید باید به زبان انگلیسی تسط کافی داشته باشید و بتوانید حداقل نمره 6.5 را در آزمون آیلتس کسب کنید.

مهاجرت توریستی

اگر قصد شما از مهاجرت فقط با اهداف گردشگری باشد هم، نیازمند آموزش مکالمه زبان انگلیسی تا حد بسیار زیادی خواهیدبود تا بتوانبد نیازهای روزمره خود را در کشوری بیگانه تا حدودی رفع نمایید.

English for immigration
2. زبان را قبل از مهاجرت یاد بگیرید

بسیاری از افراد بر این باورند که یادگیری زبان وقتی در محیط حضور داشته باشند بسیار موثرتر واقع می‌شود بنابراین ابتدا اقدام به مهاجرت می‌کنند و پس از آن قصد دارند زبان را آموزش ببینند. هر چند این باور غلط نیست ولی شما نیاز دارید تا حدی با زبان آشنا باشید.

همچنین مهاجرت در این شرایط برای بسیاری از افراد غیرممکن است، چرا که نیاز است قبل از مهاجرت مدرک زبانی را ارائه دهند. از طرفی دیگر یادگیری زبان در ایران و زیر نظر اساتید همزبانی که شما را درک می‌کنند بسیار راحت‌تر است تا در کشوری بیگانه با دغدغه‌های متنوع برای زندگی کردن.

از هر طریقی که به آن علاقه دارید سعی کنید زبان را آموزش ببینید؛ اگر عاشق موسیقی هستید از طریق آهنگ‌های مناسب برای تقویت زبان، زبان انگلیسی یاد بگیرید، اگر از دیدن فیلم لذت می‌برید فیلم و سریال انگلیسی ببینید، اگر از بازی و خواندن کتاب داستان انگلیسی لذت می‌برید، این روش را امتحان کنید؛ خلاصه هر روشی را فکر می‌کنید به پیشرفت زبانتان کمک خواهد کرد نادیده نگیرید.
3. یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به صورت گروهی

اگر همراه خانواده و یا دوستان خود قصد مهاجرت دارید بسیار بهتر است که آموزش زبان انگلیسی را نیز گروهی فرابگیرید تا در بین راه احساس دل‌زدگی و خستگی نکنید و مشوق یکدیگر در این امر باشید. برای این کار شرکت در کلاس‌های فری دیسکاشن زبان انگلیسی بسیار کمک کننده است.

English for immigration
4. شرکت در کلاس خصوصی زبان انگلیسی مخصوص مهاجرت

دوره‌های خصوصی آموزش زیان انگلیسی برای مهاجرت نیز مزیت‌هایی دارد که بسیاری آن را به کلاس‌های گروهی و نیمه گروهی ترجیح می‌دهند؛ به عنوان مثال با دوره‌های خصوصی روند پیشرفت شما سریع‌تر می‌شود و در مدت زمان کمتری می‌توانید به هدف خود برسید. بنابراین بهتر است با توجه به شخصیت خود تصمیم بگیرید کدام نوع از کلاس‌ها می‌تواند برای شما تاثیرگذارتر واقع شود.

5. قرارگرفتن در موقعیت‌هایی برای استفاده از زبان

هر چه بیشتر خود را در زبان انگلیسی غرق کنید زودتر آن را فرا می‌گیرید. در نتیجه سعی کنید تا جای ممکن و در موقعیت‌های مختلف به زبان انگلیسی صحبت کنید. یکی از بهترین روش‌ها حضور در کلاس‌های مکالمه و بحث آزاد است تا بتوانید به راحتی در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر انگلیسی صحبت کنید و از این طریق مکالمه خود را نیز تقویت نمایید.

6. استفاده از دوره‌های آموزشی

یکی از سریع‌ترین روش‌هایی که می‌توانید زبان انگلیسی را برای مهاجرت یاد بگیرید، استفاده از دوره‌های آموزشی است. این دوره‌های به دلیل اینکه همیشه در دسترس شما هستند و قطعا برای شما که می‌خواهید مهاجرت کنید و شاید عجله هم داشته باشید مناسب است، چون می‌‌توانید سریع‌تر آموزش‌ها را ببینید و سریع‌تر هم نتیجه بگیرید. یکی از این دوره‌ها بسته خود آموز انگلیسی بدون توقف 2 پلاس شرکت آریانا است که می‌تواند راه حل موثری برای ارتقای سریع مهاذت های زبانی شما باشد.

اما در انتخاب دوره‌ی آموزشی دقت کنید؛ چون هر دوره‌ای مناسب برای مهاجرت نیست. همینطور می‌توانید دوره‌ها را دانلود کنید تا همیشه بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

7. برای یادگیری زبان انگلیسی واقع بین باشید

اگر در یک موسسه معتبری تعیین سطح شده‌اید و به عنوان مثال به شما گفته شد برای رسیدن به نمره آیلتس موردنظر به یک سال زمان نیاز دارید روی همین مدت برنامه ریزی کنید. گول شعارهای فریبنده و کسانی که ادعا می‌کنند با کلاس‌های فوق فشرده می‌توانند به شما کمک کنند ره صدساله را در یک شب طی کنید، نخورید.

شما برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مهاجرت نیاز به استراحت دارید و باید به همان اندازه که در محیط کلاس هستید، در منزل نیز به تمرین و استراحت بپردازید. بنابراین با توجه به انرژی و توانایی خود برنامه ریزی کنید نه بر اساس رویاپردازی، تا دچار دلزدگی نشوید.

English for immigration
8. یک کتاب راهنمای سفر تهیه کنید

هر چند امروزه تلفن همراه جای خود را به دفترچه‌های یادداشت داده است، اما کتاب راهنمای سفر به شما کمک می‌کند تا با اسامی مکان‌های مشهور کشوری که به آن مهاجرت کرده‌اید بهتر آشنا شوید. این کتاب نیاز است همیشه همراهتان باشد و هر کجا که احساس کردید، نگاهی به آن بیندازید. همچنین با دوره انگلیسی در سفر/ماموریت آریانا، شما قادر خواهید بود بهتر با مردم محلی ارتباط برقرار کنید، به راحتی مکان‌ها و خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنید و در مواقع اضطراری بهترین تصمیمات را بگیرید.

English for immigration
روش‌های تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت

راه‌های متعددی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مهاجرت وجود دارد. در ابتدا باید زبان جنرال خود را تقویت کنید و پس از آن، برای آزمون‌های بین‌المللی خود را آماده کنید. برای تقویت زبان انگلیسی می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید:

 • ثبت نام در کلاس‌های آنلاین یا حضوری زبان انگلیسی
 • تکنیک غوطه وری؛ به این معنا که زندگی خود را غرق انگلیسی کنید.
 • یافتن دوستی که با شما انگلیسی صحبت کند
 • تماشای فیلم‌های زبان انگلیسی
 • استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان و بازی های مناسب برای یادگیری زبان
 • گوش دادن به اخبار انگلیسی
 • مطالعه کتب، مجلات و یا سایت‌های انگلیسی
 • ثبت نام در آموزشگاه زبان برای مهاجرت
برای مهاجرت به شرکت در کدام آزمون نیاز دارید؟

در بسیاری از کشورها آزمون آیلتس و تافل از اعتبار بالایی برخوردار بوده و شما با شرکت در یکی از این دو آزمون و کسب نمره مورد نیاز خود که با توجه به هدف مهاجرت، برای هر فردی متفاوت است می‌توانید مدرک معتبر زبانی را دریافت کرده و اقدام به مهاجرت نمایید.

جالب است بدانید اگر قصد آموزش زبان برای مهاجرت به کانادا را دارید نیز باید ابتدا انگلیسی را فرابگیرید چرا که این زبان، زبان مادری بیش از ۶۷ درصد جمعیت کانادا محسوب می‌گردد و تقریبا در همه نقاط این کشور تکلم و نگارش می‌شود.

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت مهم است؟

ارتباط برقرار کردن و تعامل داشتن با افراد اولین دلیل یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به خارج مخصوصا کشورهای انگلیسی زبان است. اما یادگیری زبان انگلیسی دلایل دیگری نیز دارد:

1-موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، بایستی سطح زبان عمومی‌تان در سطح پیشرفته و سطح زبان تخصصی‌تان در حد قابل قبول باشد. به‌عنوان مثال اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، باید در آزمون ورودی GRE نمونه قبولی کسب کنید. یا در مورد کشور آلمان، قبولی در آزمون گوته یا test-daf برای نشان دادن تسلط‌‌ تان بر زبان آلمانی ضروری است.

English for immigration
2-یافتن موقعیت‌های شغلی بهتر

اگر هدف شما از مهاجرت راه اندازی یک کسب و کار یا پیدا کردن شغل است، بایستی زبان کشوری که تمایل دارید به ان مهاجرت کنید را یاد بگیرید. از انجاییکه زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است، یادگیری آن تاثیر مثبتی روی پیشرفت شغلی‌تان خواهد داشت. مهاجرانی که پروژه‌های کارآفرینی دارند، با گرفتن اقامت کاری می‌توانند خیلی راحت مهاجرت کنند.

English for immigration
3-سرمایه‌گذاری موفق

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری راحت‌ترین شیوه مهاجرت است. این نوع مهاجرت در بیشتر کشورها نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد. اما برای اخذ شهروندی و رشد در تجارت نیاز به یادگیرفتن زبان انگلیسی دارید.

English for immigration

جمع بندی یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

اگر خواندن کامل مطلب از حوصله‌ی شما خارج است؛ نکاتی که از یک تا ده شماره گذاری شده است را حتما مطالعه کنید، چون ممکن است یکی از این نکات برای شما مناسب و کاربردی باشد. طبق تجربه‌ای که تیم آکادمی روان طی این سال‌ها دارد سریع‌ترین روشی که می‌توانید زبان را برای مهاجرت یاد بگیرید به شرطی که خودتان پشتکار و تلاش به خرج دهید استفاده از گزینه‌ی دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی است. نظرات خود را در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول:

در چند ماه می‌توانیم زبان انگلیسی را برای مهاجرت یاد بگیرم؟

جواب این سوال به شما بستگی دارد چند ماه تا مهاجرت فاصله دارید؟ اگر زمان زیادی ندارید بهتر است از مشاوره رایگان ما استفاده کنید اما پیشنهاد ما دوره جامع آموزش زبان است که بعد از 6 ماه می‌توانید به انگلیسی صحبت کنید.

آموزش زبان برای مهاجرت را از کجا شروع کنم؟

در این مطلب ما 9 تا از بهترین روش‌ها را که زبان آموزان دیگر با آن موفق شده‌اند را گفته‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یادگیری را شروع کنید.

منبع: آریانا

نظرات(0)

فکر خود را اینجا بگذارید

لطفا ابتدا وارد شوید و سپس نظر خود را ارسال نمایید ورود

 مشاوره تلفنی