جزئیات محصول

https://ariana-online.com/Images/Products/Box_Nursing.png

زبان انگلیسی شغلی ( پزشکی - پرستاری )

369,000 تومان

دسته‌بندی‎‌‌:
اشتراک:
کلیه محصولات صرفا به صورت دانلودی ارائه می شوند.

  مجوز انتشار نرم افزار

آموزش زبان انگلیسی شغلی-تخصصی پزشکی-پرستاری 

امروزه اهمیت و كاربرد زبان خارجی در امور شغلی و تحصیلی بخصوص در عرصه بین الملل بر هیچكس پوشیده نیست. در حقیقت، یادگیری زبان انگلیسی به صورت عمومی و تخصصی ضرورتی است كه می بایست مورد توجه قرار گیرد. در سالهای گذشته نیز این امر از چشم مسئولین آموزش دور نمانده و همواره در زمینه آموزش زبان انگلیسی تلاشهایی صورت گرفته است. با این وجود، پراكندگی و عدم تداوم آن به نتیجه كار لطمه وارد كرده است.

چرا یادگیری زبان انگلیسی برای خانواده پزشکی اهمیت دارد؟

پزشکی دانشی برای حفظ و بهبود تندرستی و درمان بیماری‌ها است. افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، باید از دانش روز دنیا با خبر باشند و این فقط با مطالعه و تحقیق میسر می‌شود. یادگیری از طریق کتاب‌های انگلیسی و فیلم‌های آموزشی یکی از مهمترین منابع یادگیری برای هر فرد در هر حوزه‌ای است. این امر فقط در صورتی عملی می‌شود که بتوانیم از این منابع انگلیسی اطلاعات درستی برداشت کنیم. اگر دانش انگلیسی کافی نداشته باشیم، قادر به‌درک و یادگیری نیستیم. به‌ویژه برای گذراندن آزمون OET یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است.

فرض کنید یکی از پزشک‌های خارجی برای حضور در همایشی به شهر شما سفر کرده و در زمان استراحت قبل از شروع بخش بعدی همایش می‌خواهد با فردی صحبت کند. به‌طور اتفاق به سمت شما می‌آید و شروع به انگلیسی صحبت کردن می‌کند. عکس‌العمل شما چیست؟ با خیال راحت شما هم انگلیسی صحبت می‌کنید و گپ کوتاهی باهم می‌زنید و یا برعکس؟

این نرم افزار آموزشی شامل سه سطح در پزشکی و دو سطح در پرستاری می باشد و دارای امکانات زیر است:

 • امکان حل و تصحیح هوشمند کلیه تمرینها
 • طبقه بندی موضوعی درس ها
 • محیطی کاملا چند رسانه ای و با کاربری آسان
 • امکان برگزاری آزمون بعد از پایان هر درس
 • نمایش گزارش و نحوه پیشرفت زبان آموز
 • امکان تصحیح تمرین های writing  توسط پشتیبان آموزشی
 • امکان دسترسی به فرهنگ واژگان
 • دسترسی سریع به کلیه تمرینات، فیلم ها و صداها
 • نمایش متن قسمت های شنیداری(audio scripts)
 • امکان مشاهده فیلم های آموزشی مرتبط با موضوع گرامری درس و در بعضی مواقع موضوع تخصصی درس
 • برگزاری کلاس های رفع اشکال بصورت یک جلسه در هفته
 • امکان ثبت نکات و یادداشت برداری جهت یادآوری مطالب
 • امکان ضبط و پخش صدای زبان آموز
 • امکان شبیه سازی مکالمه های هر درس (در این نرم افزار از ابزاری استفاده شده که مکالمه ها را شبیه سازی می کند.) 

زبان آموزان مکالمه ها را با رایانه تمرین می کنند و و از نحوه تلفظ صحیح لغات و جملات مطلع می شوند. کاربر می تواند شخصیت مورد نظر را انتخاب نماید و به جای آن شخصیت در مکالمه با رایانه صحبت کند. نرم افزار صدای کاربر را را ضبط می کند و او می تواند به صدای خود گوش دهد و همچنین نمودار آوایی و درصد شباهت لهجه خود با شخصیت اصلی مکالمه را مشاهده نماید.

Image1


دوره انگليسي تخصصي پزشکي Medicine ESP دوره اي شامل بر جديدترين منابع مربوط به انگليسي تخصصي مورد استفاده در محيط هاي پزشکي نظير مراکز علوم پزشکي، بيمارستان ها، سمينارهاي پزشکي و پژوهشکده هاي علوم پزشکي است. منابع اين دوره، دو کتاب هاي آموزش انگليسي تخصصي به نام هاي Medicine 1 و  Medicine 2مي شود . اين دوره که نتيجه سال ها پژوهش بخش زبان انگليسي دانشگاه آکسفورد است، محصول سال هاي 2009 و 2010 است.

بر طبق استاندارد CEFR، اين دوره از سال 2009 براي دانشجويان پزشکي کشورهاي عضو اتحاديه اروپا اجرا مي شود تا نسل جوان پزشکان، در بدو ورود به دنياي حرفه اي بتوانند با تسلط به ادبيات تخصصي پزشکي، از موانع زباني گذشته و بتوانند به راحتي با همکاران خود از کشورهاي ديگر ارتباط داشته باشند.

Image2

اهداف دوره ي Medicine ESP


 • اين دوره که مبتني بر به روز ترين منابع انگليسي پزشکي است، زبان تخصصي مورد استفاده در بيمارستان ها و مراکز تخصصي درماني را هدف قرار مي دهد. اين دوره که براي پزشکان، پرستاران حرفه اي و دانشجويان پزشکي طراحي شده است، ادبيات مورد استفاده در محيط ها پزشکي
 • کشورهاي انگليسي زبان و مراکز پزشکي و پژوهشي بين المللي را به طرز موثري به شرکت کنندگان مي آموزد.
 • اين دوره شرکت کنندگان را قادر مي سازدتا در مراکز پزشکي کشورهاي ديگر، به راحتي از انگليسي تخصصي رشته هاي پزشکي استفاده کنند. به علاوه، ادبيات تخصصي سمينارهاي پزشکي –  اعم از ادبيات گفتاري و نوشتاري –در اين دوره معرفي و در محيط شبيه سازي شده تمرين مي شود.

امتيازات دوره Medicine ESP

معرفي لغات و اصطلاحات تخصصي انگليسي پزشکي در طي اين دوره، به شرکت کنندگان اين امکان را مي دهد که با سهولت و به طور موثري با همکاران و طرف هاي خارجي خود ارتباط برقرار کنند.


در اين دوره، علاوه بر انگليسي تخصصي مورد استفاده پزشکان در تعامل با يکديگر، تاکيد موثري نيز بر ادبيات مورد استفاده بين پزشک و بيمار نهاده شده است تا پزشکاني که به طور دائم يا موقت در مراکز درماني کشورهاي ديگر به سر مي برند، بتوانند به راحتي به درمان بيماران بپردازند.

اين دوره و نحوه تدريس آن به گونه اي طراحي شده که شرکت کنندگان، بدون در نظر گرفتن اينکه قبلا انگليسي مطالعه کرده باشند يا خير، مي توانند در آن شرکت کنند.

Image3


اين دوره شامل 2 کتاب است، که هر کتاب شامل 15 درس مي شود. علاوه بر کار بر روي گرامر و قدرت شنيداري زبان آموز، به صورت تخصصي در زمينه پزشکي نيز بر روي لغات و موضوعات نيز کار مي کند. دروس اين دوره شامل موارد زير مي شوند:

کار به عنوان پزشک عمومي، طرز برخوردار با شکايات، دستورالعمل ها و برخوردها، شيوه زندگي، روانپزشکي، بيماريها، کار تيمي، تنوع شغلي، تصادفات ورزشي، جراحي، قلب، بيماريهاي استوايي، درماتولوژي، پزشکي اورژانس و ....


اين دوره نيز همانند دوره انگليسي تخصصي پزشکي، با هدف رفع نيازهاي ارتباطي زبان انگليسي پرستاران طراحي شده است و منابع اين دوره شامل دو کتاب Nursing 1 و Nursing 2 مي شود.


اهداف دوره Nursing ESP


همانند دوره انگليسي تخصصي پزشکي، هدف اصلي Nursing ESP تسلط شرکت کنندگان به ادبيات مربوط به رشته پرستاري است. اهداف کلي اين دوره به طور خلاصه به شرح زير است:

 1. بهبود مهارت‌های ارتباطی: این دوره به پرستاران کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی خود را در زبان انگلیسی تقویت کنند. آنها یاد می‌گیرند که چگونه به درستی و دقیق با بیماران، خانواده‌ها و همکاران خود در محیط کار ارتباط برقرار کنند.
 2. تسلط بر واژگان تخصصی: دوره Nursing به پرستاران کمک می‌کند تا واژگان تخصصی مرتبط با حوزه پرستاری را در زبان انگلیسی فرا بگیرند. این شامل واژگان مرتبط با آزمایشات پزشکی، داروها، پردازش پزشکی و سایر موضوعات مرتبط با حرفه پرستاری است.
 3. توانایی خواندن و ترجمه مقالات علمی: پزشکان و پرستاران برای به‌روز رسانی در حوزه پزشکی و پرستاری نیاز به خواندن مقالات علمی دارند. دوره Nursing به آنها کمک می‌کند تا توانایی خواندن و ترجمه مقالات علمی مرتبط با حوزه خود را در زبان انگلیسی تقویت کنند.
 4. توسعه مهارت‌های نوشتاری: پرستاران برای ارائه گزارش‌های بالینی، نوشتن مقالات علمی و ارتباط با جامعه علمی نیاز به مهارت‌های نوشتاری دارند. دوره Nursing به آنها کمک می‌کند تا مهارت‌های نوشتاری خود را در زبان انگلیسی بهبود بخشند.
 5. آمادگی برای آزمون‌ها و مصاحبه‌های بین‌المللی: پرستارانی که قصد کار در کشورهای دیگر را دارند، برای شرکت در آزمون‌ها و مصاحبه‌های بین‌المللی نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی دارند.

امتيازات دوره Nursing ESP

استفاده از دستور زبان، واژگان و مهارت هاي زباني مورد استفاده در محيط  کار حرفه اي پرستاران – که با نظر پرستاران باسابقه انتخاب و تدوين شده اند – از نقاط قوت مهم اين دوره است. به علاوه، شبيه سازي بسياري از شرايط واقعي حرفه اي که در کارگروه هاي دوره انجام مي گيرد، امکان تمرين زبان انگليسي آموخته شده در محيطي بسيار شبيه محيط کار را فراهم مي کند.

امتياز ديگر اين دوره، بهره گيري از نظرات پرستاران واقعي در بخش هاي مختلف منابع دوره است. اين بخش ها که به “It’s my job” موسوم هستند، تجربيات پرستاران ديگر کشورها در استفاده از زبان انگليسي تخصصي رشته پرستاري را براي شرکت کنندگان شرح داده و به اين ترتيب، تصوير زنده اي از نحوه استفاده از اين ادبيات خاص را به دست مي دهد.

اين دوره شامل 2 کتاب است، که هر کتاب شامل 15 درس مي شود. که علاوه بر کار بر روي گرامر و قدرت شنيداري زبان آموز، به صورت تخصصي در زمينه پرستاري نيز بر روي لغات و موضوعات نيز کار مي کند. در دوره تخصصي پرستاري، دروس زير تدريس مي شوند:

تيم بيمارستاني، مسايل و مشکلات مربوط به بيمارستان، پذيرش بيمار، تصادفات و اورژانس، درد، نشانه ها، مراقبت از بزرگسالان، تغذيه، خون، مرگ و احتضار، بهداشت، پرستاري از افراد با مشکلات ذهني، کنترل و نگهداري از بيماران، درمان، مراقبت هاي جايگزين، دارو درماني، درمانهاي پوستي، جراحي ها، روانپزشکي، بيماريهاي واگيردار و ترخيص و ...

 


عملکرد خودآموز زبان

سوالات متداول

سوالات کاربران درباره این برنامه

از آنجا که بسترهای اینترنتی در حال حاضر گسترش پیدا کرده‌اند، شرکت آریانا در جهت کاهش هزینه‌های تولید، بسته بندی و ارسال، امکان دانلود اینترنتی را از طریق سرورهای شرکت فراهم آورده است. بنابر این پس از سفارش محصول از طریق سایت شرکت آریانا، یک شماره سریال دریافت خواهید کرد و می توانید فایلهای نصب برنامه را از طریق منوی پشتیبانی و از طریق بخش دانلود نسخه های اینترنتی دانلود، نصب و استفاده نمایید.
تمامی کتابها به صورت دیجیتالی و نرم‌افزاری در برنامه‌های آموزشی وجود دارند. بنابر این از نظر ما نیازی به تهیه نسخه کاغذی آنها ندارید، مگر آنکه خودتان نسبت به تهیه آن اقدام نمایید.

افزودن نظر

لطفا ابتدا وارد شوید و سپس نظر خود را ارسال نمایید ورود

 مشاوره تلفنی