جزئیات مقاله

Blog Image
زبان انگلیسی

زبان انگلیسی تجاری چیست؟

  • 1402/06/14
  • 2296 بازدید‌
زبان انگلیسی کار و تجارت یا زبان انگلیسی بازرگانی (به انگلیسی: Business English) نوعی از زبان انگلیسی است که علاوه بر زبان روزمره به نحوی خاص تر به کار و تجارت بین‌الملل می‌پردازد. زبان انگلیسی کار و تجارت یا بخشی از "انگلیسی برای اهداف خاص(ESP)" است و می‌توان از آن به عنوان یک مهارت تخصصی در در حوزه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی نام برد؛ به‌طور مثال سازمان معلمین IATEFL یک گروه تخصصی ویژه برای این امر به نام BESIG دارد. بسیاری از کسانی که انگلیسی صحبت می‌کنند این زبان را تنها با هدف انجام بیزنس یا کار با کشورهای انگلیسی زبان، یا هر کمپانی که به ناچار باید از انگلیسی استفاده کند فرا می‌گیرند. بیشتر ارتباطات انگلیسی زبانی که در حلقه‌های بیزنس در سرتاسر جهان صورت می‌گیرد بین انگلیسی زبانان غیر بومی است (کسانی که اهل بریتانیا نیستند اما به زبان انگلیسی مسلط هستند). دراینچنین مواردی موضوع، تمرین ارتباطات مؤثر و کارآمد است. قوانین سختگیرانه گرامر در این نمونه‌ها بعضاً نادیده گرفته می‌شوند؛ برای مثال، تنها هدف یک مذاکره‌کننده مضطرب این است که هر چه سریعتر به یک توافق دست پیدا کند!
  Business English
انگلیسی کار و تجارت برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد. برای برخی تمرکز روی واژگان و موضوعات مورد استفاده در جهان کسب و کار، تجارتهای مالی، اقتصاد و روابط بین‌المللی است؛ و برای برخی دیگر مهارت‌های ارتباطی مورد استفاده در محل کار است که بر زبان و مهارت‌های مورد نیاز برای ارتباطات ساده کاری-تجاری مانند سخنرانیها، مذاکرات، جلسات، گپهای کوتاه، معاشرت، مکاتبات، گزارش‌نویسی و رویکردهای سیستماتیک تمرکز دارد. هر دو این موارد می‌توان به انگلیسی زبانها (کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است) تدریس شود، به عنوان مثال دبیرستان دانش آموزان دبیرستانی که برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

انگلیسی کار و تجارت واریاسیونی از انگلیسی بین‌الملل است که می‌تواند در کالج یا دانشگاه مورد مطالعه قرار بگیرد. موسسات مختلفی در سرتا سر دنیا کورسها و دوره‌های متعددی از Business English یا همان انگلیسی کار و تجارت را ارائه می‌دهند که البته به مدرک BEC را در این مورد ارائه می‌کنند.

Business English

در همین راستا شرکت آریانا اقدام به تولید و عرضه دو مجموعه آموزشی براساس معروفترین کتابهای آموزشی تجاری به نامهای انگلیسی تجاری Business Result و همچنین Market Leader نموده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک آنها کلیک نمایید.

منبع: ویکی‌پدیا

نظرات(0)

فکر خود را اینجا بگذارید

لطفا ابتدا وارد شوید و سپس نظر خود را ارسال نمایید ورود

 مشاوره تلفنی