Blog Details

Blog Image
زبان انگلیسی

چرا زبان انگلیسی را یاد نمیگیرم؟ | مهم ترین دلایل و راه حل آنها

  • 1400/05/31
  • 3277 Views

اینکه چرا زبان انگلیسی را یاد نمیگیرم، همواره از سوالات چالش‌برانگیز بر سر راه بسیاری از زبان‌آموزان است. به خصوص آنهایی است که قصد یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان را داشته که اغلب هم جواب درست و مشخصی برای آن پیدا نمیکنند.

همه‌ی ما احتمالا تبلیغات پر زرق و برق مربوط به یادگیری سریع زبان انگلیسی را دیده‌ایم؛ مثلا آیلتس در 5 ماه و یا مکالمه تضمینی در 30 روز! من خود در یک سایت تبلیغاتی، آگهی یادگیری زبان انگلیسی واقعی در 10 جلسه را نیز دیده‌ام! در انتهای آگهی آمده بود در پایان این 10 جلسه، به انتهای زبان انگلیسی میرسید!!

ما با قدرت طرفدار یادگیری زبان انگلیسی در کمترین زمان ممکن هستیم و بر این باوریم که حتما امکان پذیر است؛ ولی باید در انتخاب شیوه درست، بسیار دقت کنیم. فرقی نمی‌کند که برای یادگیری به کلاس زبان می‌روید یا خودتان و در منزل تمرین می‌کنید؛ اگر هوشمندانه و درست عمل کنید می‌توانید به هدف خود از یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان دست یابید.

اول از همه، گول تبلیغات مانند آنچه که در بالا عرض کرده‌ام را به هیچ عنوان نخورید! فردی که با همچین ادبیاتی صحبت کرده و به راحتی دروغ می‌گوید، کاملا واضح است که فقط به دنبال گول زدن مردم و پر کردن جیب‌های خود است!

دوم، به دنبال متد های اصولی و استانداردی باشید که واقعا بتوانند موجب یادگیری سریع زبان انگلیسی شوند. حتی اگر سطح دانش زبان انگلیسی شما پایین باشد، با کمی تجزیه و تحلیل و تفکر در مورد آنچه که به شما وعده داده می‌شود، به راحتی قادر خواهید بود تا مسیر صحیحی برای یادگیری هرچه سریعتر را بیابید. مثلا در مقاله معجزه تقویت اسپیکینگ انگلیشدان، سه روش بسیار کاربردی که واقعا می‌تواند موجب یادگیری سریع شوند را بررسی کرده و مفصلا توضیح دادیم. خواندن آنرا به شدت به شما توصیه میکنم.

ذکر این نکته نیز ضروری است که آموزش زبان انگلیسی از طریق برخی از متدها و روش‌هایی که قدیمی و منسوخ شده‌ ولی کماکان در بسیاری موسسات آموزش زبان مورد استفاده قرار می‌گیرد، حتی می‌تواند تا چندین سال طول کشیده و بازدهی مورد نظر را نیز نداشته باشد. احتمالاً در اطرافیان خود دیده‌اید که شخصی به طور مثال برای شش سال است که به کلاس زبان انگلیسی می‌رود و هنوز هم به نتیجه دلخواه خود نرسیده، نمی‌تواند مکالمه سلیس و روان داشته باشد و یا متوجه صحبت ‌های یک فرد انگلیسی‌ زبان نمی‌شود.

به طور کلی نسخه یکسانی را نمی‌توان برای همه پیچید؛ هرکس با فرد دیگر تفاوت های بسیاری در روند یادگیری زبان می‌تواند داشته باشد. در واقع سطح ابتدایی فرد، سطح نهایی یا مورد نظر، استعداد و ویژگی های فردی، میزان زمان آزاد جهت مطالعه و بسیاری عوامل دیگر در تعیین روش یادگیری سریع زبان انگلیسی بسیار تاثیر گذارند.

منبع: thisiscolossal.com

Resource: دانشگاه کمبریج

Share this post

Reviews(0)

Leave your thought here

Please Login and then leave a comment. Login

 مشاوره تلفنی